18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Ekinözü’nde de çeşitli programlar düzenlendi. 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle ilk program, Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Buradaki törende, Ekinözü Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk tören sona erdi.
 
        İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan anma programı ise, 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program,  günün anlam ve önemini belirten konuşmayla sürdü. Konuşmanın ardından, Ekinözü Enerjisa Ortaokulu öğrencileri ve 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri şiirler okudu, oratoryo gösterisi sunuldu. Çanakkale Zaferi ve kahramanlık türkülerinin ardından program sona erdi.
         Törene; Kaymakamımız Sayın Fatih SAYAR, Belediye Başkanı Sayın Nursi ÇELEGEN,Daire Amirleri, Şehit Aileleri, Gaziler, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.